NaprawLaptopa

Serwis elektroniczny

Uszkodzona Klapa Dell Inspiron 5502

W sobotę do nas nasz klient dostarczył prawie nówkę sztukę – laptop Dell Inspiron 5502.  

Usterką – rozchodzi się obudowa przy matrycy. W związku z tym – kleint nie odkladając dostarczył do nas laptopa. Seria laptopów Inspiron posiada bardzo często usterkę tego typu. 

Uszkodzona Klapa w laptopie Dell Inspiron 5502 – jest to kwestia kilku rzeczy.  Może to być niewlaściwe użytkowanie abo np słaba konstrukcja obudowy. W obu przypadkach – zaczyna rozchodzic się obudowa przy zawiasach. Czasami zawiasy potrafią uszkodzić taśme matrycy abo np uszkodzić matrycę pod czas otwierania klapy.

Uszkodzona Klapa Laptopa Dell Inspiron

W związku z tym że te usterki są znany – my oferujemy naszym klientą zawsze dostęne opcje. Jest to np wymiana klapy, narpawa (regeneracja). W razie braku możliwości wymiany na nową i narpawy – szukamy używaną. Czasami też zdażają się i takie sytuacje.

Przede wszystkim – zaczynamy od rozebrania laptopa i wykonania diagnostyki. Zawsze sprawdzamy czy można naprawić klapę i dokonać regeneracji mocowań. W większośći przypadków jest to tańsze rozwiązanie. Zw wzgędu na to – że narpawę wykonujemy za pomocą znanych już nam metod – naprawy wychodzą jeszcze lepsze aniż na fabryce. 

Uszkodzone plastyki klapy od laptopa
Pierwsze objawy uszkodzonia klapy

W przeciwieństwie do fabryki – my dbamy o to, aby zawiasy zostałe bardzo mocno zamontowane i uch ponownie uszkodzenie było prawie nie możliwe.

Czasami niektóre klienci probuja wykonywać to sami, bo wydaje się to bardzo prostym. Ale jednak często to powoduje to np brak możliwośći narpawy. Zostaje tylko wymianą na nową. To wiąże się z kosztami.

Wewnętrzene Uszkodzenia Klapy Matrycy

Na zdjeciu pokazano jak wygłada uszkodzenia mocowań zawiasów w tym laptopie. Do metalowej klapu jest przyklejony plastik. Jak widać na zdjęciu pewnie jakość nie zbyt dobra. W związku z tym – zawiasy wyrywają plastyk. 

W przeciwieństwie do innych punktów – my możemy zaoferować nie tylko wymianę klapy, ale również i naprawę i regeneracje. Przede wszystkim pozwoli to na to – aby koszt naprawy był tańszy. Druga sprawa – po regeneracji klapy szansza na uszkodzenie jest bardzo mała.

pl_PLPolish
Call Now ButtonZadzwoń