Dell Inspiron 17R SE 7720 Czyszczenie Wentylatora

Czyszczenie Wentylatora

Dell Inspiron 17R SE 7720 Czyszczenie Wentylatora

Klient przyszedł do nas z laptopem Dell Inspiron 17R SE 7720 mówiąc, że laptop zacina się i wolno działa. Po wstępnej diagnozie byliśmy niemal pewni, że zawinił układ chłodzenia, ponieważ temperatura na procesorze wynosiła niecałe 90°C. To niewątpliwie za dużo w przeciwności do układu graficznego. Prawdopodobnie sprzęt nie był czyszczony już długi czas. Po otwarciu laptopa naszym oczom ukazał się zakurzony wentylator. W związku z tym niezwłocznie przystąpiliśmy do konserwacji układu chłodzenia. Dla wyjaśnienia – czyszczenie wentylatora, oraz wymiana pasty termoprzewodzącej (oczywiście jedna z najlepszych dostępnych na rynku). Wydaje się, że to za mało aby laptop zaczął działać jak nowy, istotnie – temperatura spadła do 60°, a zacinanie się oraz spowolnione działanie to już tylko przeszłość. Reasumując, wystarczy tak mało (czyszczenie wentylatora i wymiana pasty termoprzewodzącej) żeby nasz sprzęt służył przez bardzo długi czas, w równie dobrym stanie.

Czyszczenie Wentylatora

Pamiętaj żeby czyścić swój sprzęt minimalnie dwa razy do roku. Przez gęsty „dywan” z kurzu możemy mieć nieprzyjemne niespodzianki w postaci spalonych podzespołów w laptopie lub komputerze. Czyszczenie wentylatora to najważniejsza spośród czynności konserwacyjnych jeśli chcemy mieć szybki i zadbany sprzęt. Wymiana termopasty oraz termopadów w laptopie jest ważna ze względu na trzymanie niskiej temperatury na procesorze. Sam procesor nieraz jest jednym z najdroższych podzespołów płyty głównej w laptopie więc dbajmy o niego nie pozwalając na przegrzanie. 

Zobacz nasze inne usługi lub skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o naprawie i konserwacji laptopów, telefonów.
Oferujemy bezpłatną diagnostykę sprzętu i zapewnimy najlepsze rozwiązanie właśnie dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *